четвер, 22 березня 2012 р.

Комп'ютери, що стали невід'ємною частиною повсякденного життя більшості з нас, з'явилися далеко не вчора і їх історія досить довга і захоплююча.

Обчислювальні машини, здатні обробляти інформацію, еволюціонували від найпростіших пристроїв, здатних виконувати основні операції, до суперкомп'ютерних центрів, здатних прогнозувати кліматичні зміни і проводити найскладніших обчислення в різних областях науки.
Цей рейтинг створено з метою позначити основні віхи історії комп'ютерів. Отже, десятка комп'ютерів, які стали піонерами у своїй галузі.
10 - Різницева машина
10-comps-babbage-hf.jpg
Чарльз Беббідж мав можливість (принаймні теоретичну) побудувати першу обчислювальну машину ще в 1822 році. Але уряд Великобританії не виділила необхідних для робіт грошей. Тим не менш, машина була побудована. От тільки вже в XXI столітті. Використовувалися оригінальні креслення Беббиджа.
9 - ENIAC
09-comps-eniac-hf.jpg
Обчислювальна машина американської армії (Electronic Numerical Integrator And Computer) була здатна виконувати 357 операцій в секунду і стала фактично прообразом сучасних комп'ютерів, показавши на що здатна машина. Представлена ​​світу вона була в 1946 році. Втім, це був справжній динозавр - 30 тонн ваги, 17 478 вакуумних ламп і енергоспоживання в 150 кіловат. Програмування потребувала фізичної перемикання тумблерів і кабелів.
8 - IBM System/360
08-comps-ibm360-hf.jpg
Ця модель стала популярною в 1964 році, надавши комплексні рішення для бізнесу. Основну роль у цьому відіграла стандартизація периферійних пристроїв і сумісність моделей в різних цінових діапазонах. Саме популярність цієї моделі визначила подальший розвиток комп'ютерної індустрії.
7 - Datapoint 2200
07-comps-datapoint-hf.jpg
Один з перших комп'ютерів для одного користувача, випущений в 1970 нині неіснуючої компанією Computer Terminal Corp. Datapoint 2200 можна вважати прообразом усіх сучасних персональних комп'ютерів.Компанія CTC переконала дружній стартап Intel розробити процесор, що уміщається на одному чіпі. Це було необхідно для зменшення тепловиділення машини. Intel створили чіп і поклали початок своєї династії мікропроцесорів (втім, проблема перегріву актуальна донині).
6 - Xerox PARC Alto
06-comps-parc-hf.jpg
Однокористувацький комп'ютер з графічним інтерфейсом, що використовують вікна та іконки. Для управління курсором використовувалася миша, комп'ютер був обладнаний жорстким диском і міг з'єднуватися з іншими по Ethernet. Всі ці звичні нині властивості були вперше застосовані в 1974 році в цьому комп'ютері, розробленому в дослідницькому центрі Xerox в Пало Альто (PARC). Втім, у продаж Alto так ніколи і не вступив.
5 - TRS-80
05-comps-trs80-hf.jpg
Представлена ​​в 1977 році модель за розрахунками розробників повинна була бути продана в кількості 3 000 примірників. Існував навіть запасний план - у разі проблем з продажами комп'ютер можна було продавати як касового апарату. Але продажі перекрили прогноз в 80 разів. Це був перший комп'ютер, документація до якого була розрахована на звичайну людину, а не комп'ютерного гику. Широке застосування «Trash-80» привело до першого сплеску програмного забезпечення. Вперше програми змогли розробляти звичайні старшокласники, а не тільки фахівці.
4 - Apple II
04-comps-apple2-hf.jpg
Комп'ютер, представлений публіці в 1977 році і протримався на ринку безпрецедентно довго - цілих 15 років. Apple II по праву можна назвати першим масовим персональним комп'ютером. Використання кольорової графіки зробило його улюбленим комп'ютером у сфері освіти і, в той же час, відвернуло від нього бізнес, який розглядав колір як непотрібну розкіш.
3 - IBM PC
03-comps-ibmpc-hf.jpg
Цей комп'ютер навряд чи можна було назвати найшвидшим або найкомпактнішим на ринку в 1981 році.Але саме він став стандартом де факто в світі. В основному завдяки зусиллям компанії IBM і безлічі сумісних клонів.
2 - Apple Macintosh
02-comps-macclassic-hf.jpg
«Комп'ютер для інших», як його позиціонували в 1984 році, був приречений на успіх завдяки переходу від командного рядка, що використовувалася в інших комп'ютерах, до графічного інтерфейсу. Продумана і ефективна рекламна кампанія також сильно сприяла успіху.
1 - IBM Roadrunner
01-comps-ibmrr-hf.jpg
Титул найшвидшого суперкомп'ютера не дається легко. Але Roadrunner став першим комп'ютером, що взяли планку в петафлопс (квадрильйон операцій з плаваючою комою в секунду). Фізично він навіть більше ENIAC, але якщо історія має тенденцію повторюватися - через кілька десятиліть ми зможемо побачити подібні можливості у настільних систем.
Кучеренко Ігор.

Немає коментарів:

Дописати коментар