Документація

Навчальні програми:

Математика


https://mon.gov.ua/storage/app/media/zagalna%20serednya/programy-5-9-klas/onovlennya-12-2017/8-informatika.doc
Правила роботи учнів
у кабінеті інформаційно-комунікаційних
технологій


 • Кабінет обладнано складними і дорогими технічними засобами, які вимагають акуратної роботи та бережного відношення, тому, заходячи до кабінету слід одразу займати відведене місце, не виконувати ніяких дій з обладнанням без дозволу учителя.


 •   На робочих місцях розташовано обладнання, яке має складові, що працюють під високою напругою. Необережне поводження з апаратурою може призвести до травм. Тому суворо ЗАБОРОНЕНО


         -  вмикати і вимикати апаратуру без вказівки учителя, доторкатись до роз’ємів з’єднувальних кабелів та самих кабелів, доторкатись до екрану та тильної частини монітора, переміщувати увімкнені складові обчислювальної системи (системних блок, монітор тощо); 

          - класти будь-які предмети на системний блок, монітор, клавіатуру, приносити та використовувати носії даних (дискети, компакт-диски) без дозволу вчителя; 

          -  знаходитись у кабінеті і виконувати будь-які роботи (прибирання приміщення також) без присутності 


відповідальної особи - завідувача кабінету, учителя, лаборанта; 

          -   працювати з клавіатурою та маніпулятором “миша” брудними або вологими руками.


 • Запам’ятайте, де знаходиться вогнегасник, аптечка. При появі запаху горілого одразу ж сповістіть про це викладача.


 • До початку роботи і ввімкнення апаратури:
  переконайтесь у відсутності видимих пошкоджень обладнання робочого місця, сядьте таким чином, щоб лінія погляду проходила приблизно через центр екрану, відстань від очей до екрану повинна бути не менше 50 см, учні, які мають окуляри для постійного носіння повинні працювати за комп’ютером у них, якщо лікарем не вказано інакшого, розташуйте зошит, ручку, навчальні посібники на столі у відведених місцях, поправте розташування клавіатури, маніпуляторів (”мишки”, джойстика) таким чином, щоб було зручно працювати, дії по вмиканню апаратури виконуйте тільки за командою викладача і тільки у послідовності, передбаченій відповідними інструкціями.


 • Робота на комп’ютері вимагає постійної зосередженості, чітких дій, самоконтролю, напруження зору, тому не можна розпочинати роботу, при недостатньому освітленні та поганому самопочутті.


 • Протягом роботи за комп’ютером суворо дотримуйтесь викладених вище правил, слідкуйте за вказівками вчителя. Якщо під час роботи виникає
  аварійна зупинка, яка супроводжується виведенням на екран повідомлення про несправність, слід це повідомлення запам’ятати (або записати) і повідомити викладача (лаборанта), якщо робота апаратури починає супроводжуватись незвичними звуками, світінням аварійних індикаторів тощо, слід припинити роботу і повідомити викладача.


 • При роботі учнів за комп’ютеризованими робочими місцями вони не повинні вставати, коли до класу заходить будь-який відвідувач.


 • Завершення роботи з апаратурою
  вимикати апаратуру дозволяється тільки у послідовності, передбаченій відповідними інструкціями і за вказівкою викладача, після вивантаження операційної системи і зупинки роботи комп’ютера, слід вимкнути живлення системного блоку, або переконатись у його автоматичному вимкненні, вимкнути інші складові апаратного забезпечення.


 • У кабінеті категорично заборонено приймати їжу, користуватись розпилювачами парфумів, лаків для волосся тощо. Не слід користуватись мобільними телефонами.


Суворе дотримання цих правил дозволить уникнути шкоди здоров’ю, зберегти обладнання